Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Cmentarni wandale zatrzymani

Data publikacji 02.11.2010

Policjanci z Myśliborza zatrzymali czterech mężczyzn za znieważenie miejsca pochówku. Sprawcy pili alkohol na cmentarzu, a potem ze zbiorowej mogiły wyciągnęli ludzką czaszkę. Zatrzymani po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty. Grozi im kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj późnym popołudniem na terenie cmentarza w Myśliborzu. Policjanci podjęli interwencję zaraz po telefonicznym sygnale od jednego z mieszkańców.

Na miejscu, podczas legitymowania grupki mężczyzn, jeden z nich próbował ukryć pod kurtką ludzką czaszkę. Jak się okazało pochodziła ona ze zbiorowego grobu znajdującego się w starej części cmentarza. Jak ustalono, mężczyźni najpierw pili na cmentarzu alkohol, a później z mogiły wydobyli czaszkę i chodzili z nią po nekropolii.

Cała czwórka została zatrzyma. Mieszkańcy Myśliborza w wieku od 19 do 24 lat byli pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało do 1,5 do 2,5 promila w ich organizmach.

Wszyscy zatrzymani w tej sprawie usłyszą zarzut znieważenia miejsca pochówku. Grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony