Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Modernizacja dolnośląskich jednostek Policji ze środków unijnych

Data publikacji 02.11.2010

W Komendzie Powiatowej Policji w Kamiennej Górze odbyła się uroczystość z udziałem Komendanta Głównego Policji związana z zakończeniem prac modernizacyjnych w tej jednostce oraz w Komisariacie Policji w Lubawce. Przedsięwzięcia zrealizowano ze środków unijnych w ramach projektu "Poprawa standardu infrastruktury bezpieczeństwa jako element wzmocnienia potencjału turystycznego Dolnego Śląska".

Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze oraz Komisariat Policji w Lubawce są pierwszymi obiektami, w których zakończono już prace modernizacyjne w ramach przedmiotowego projektu, którego całościowa realizacja planowana jest na lata 2010 - 2013 i obejmuje dodatkowo obiekty policyjne w Lądku Zdroju, Bystrzycy Kłodzkiej, Kudowie Zdroju, Nowej Rudzie, Mieroszowie, Polanicy Zdroju oraz Szklarskiej Porębie.

W uroczystości udział wzięli: Komendant Główny Policji - gen. insp. Andrzej Matejuk, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu - insp. Zbigniew Maciejewski, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu - insp. Andrzej Łuczyszyn, a także przedstawiciele lokalnych władz samorządowych.

Podczas uroczystości Kapelan Policji Dolnośląskiej poświęcił również radiowozy, które zostały zakupione ze środków unijnych, w ramach przedmiotowego projektu oraz ze środków przekazanych przez samorząd miasta Kamienna Góra. Komendant Główny Policji, w drodze wyróżnienia, nagrodził także funkcjonariusza z Komendy Powiatowej w Lwówku Śląskim, za uratowanie ludzkiego życia. Po zakończonej uroczystości gen. insp. Andrzej Matejuk spotkał się z kamiennogórskimi policjantami i odpowiedział na wiele zadawanych przez nich pytań.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony