Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szajka włamywaczy zatrzymana

Data publikacji 03.11.2010

Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali podejrzanych o kradzieże i włamania. Młodzi ludzie okradli dom, prywatną firmę, bar, komis samochodowy. Łupem złodziei padły m.in. pieniądze, alkohol, papierosy, aparaty fotograficzne, radia samochodowe. Na swoim koncie mają wiele takich czynów.

Policjanci z jasielskiej komendy prowadzili czynności w sprawie włamań, które miały miejsce w minionym i bieżącym roku w Warzycach i Jaśle. Mimo upływu miesięcy, funkcjonariusze badali każdą sprawę, analizowali docierające do nich sygnały, ustalali i przesłuchiwali świadków zdarzeń. Dzięki temu w minionym tygodniu wpadli na trop młodych włamywaczy.

Funkcjonariusze zatrzymali pięciu mieszkańców gminy Jasło w wieku od 17 do 20 lat. W toku prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że podejrzani w różnych konfiguracjach osobowych dokonali szeregu włamań i kradzieży, m.in. w Warzycach trzykrotnie włamali się do jednej z prywatnych firm, okradli jeden z barów, włamali się do prywatnego domu oraz Domu Ludowego. Ich łupem padły pieniądze, papierosy, alkohol, aparat fotograficzny, nie pogardzili nawet dwoma gaśnicami.

Policjanci ustalili również, że rok temu jeden z 20-latków, wspólnie z 18-letnim mieszkańcem Jasła, włamał się do komisu samochodowego w Jaśle, skąd zabrał sprzęt RTV, radia samochodowe oraz dowody rejestracyjne i kluczyki do pojazdów. W październiku br. jeden z podejrzanych 18-latków uczestniczył także w kradzieży torebki wraz z telefonem komórkowym, pieniędzmi, kartą bankomatową i dowodem osobistym.

Ponadto w wyniku przesłuchań podejrzanych, a także przeszukań w miejscach ich zamieszkania zgromadzono materiał dowodowy potwierdzający, że dopuścili się oni jeszcze wielu innych podobnych przestępstw i wykroczeń.

Podejrzani usłyszeli już cześć zarzutów. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony