Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za oszustwa internetowe

Data publikacji 03.11.2010

Policjanci z Leszna zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwa na jednym z portali internetowych. 28-latek i 41-latek oferowali samochody po atrakcyjnej cenie i wyłudzali zaliczki. Grozi im 8 lat więzienia.

29 października policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lesznie, przy współpracy z kryminalnymi z Głogowa i Polkowic, zatrzymali dwóch mieszkańców pow. leszczyńskiego w wieku 28 i 41 lat. Obaj oferowali auta różnych marek na jednym z portali internetowych. Wyróżniało ich to, że samochody oferowane były po atrakcyjnych cenach.

Zainteresowanych ofertą klientów prosili o wpłacanie zaliczki, zazwyczaj około 4 tys. tysięcy złotych, co gwarantowało "rezerwację" pojazdu. Konta bankowe, na które wpływała gotówka, założone były wcześniej na tzw. słupy, czyli osoby podstawione.

Policjanci ustalili, że mężczyźni działali w województwie wielkopolskim, dolnośląskim, lubuskim i pomorskim. Zostali zatrzymani w jednym z hoteli na Dolnym Śląsku. Kryminalni znaleźli przy nich kilka telefonów komórkowych, kilkadziesiąt kart sim oraz 2 przenośne komputery. Zatrzymani działali od sierpnia 2010 r. i oszukali kilkadziesiąt osób na kwotę 80 tys. złotych.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Leszna oraz Prokuratury Rejonowej w Lesznie zablokowano konta, co pozwoliło na odzyskanie część pieniędzy wpłaconych przez pokrzywdzonych.

Zatrzymanym grozi kara do 8 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony