Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzali pieniądze przez Internet

Data publikacji 03.11.2010

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali trzech młodych mężczyzn. 18, 19 i 20-latek wyłudzali pieniądze za pośrednictwem Internetu oferując do sprzedaży przedmioty, których nigdy nie posiadali. Grozi ima kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili policjanci trzej młodzi ludzie – 20, 19 i 18-latek prowadzili przestępczą działalność przez kilka miesięcy. Na kilku kontach założonych na portalach internetowych, oferowali sprzedaż telefonów komórkowych i sprzętu motoryzacyjnego, których w rzeczywistości nigdy nie posiadali. Chętni kupowali je przez Internet, lecz do tej pory nie doczekali się ani sprzętu, ani zwrotu gotówki. W ogłoszeniach podawali numer konta bankowego, na które kupujący przelewali pieniądze. Rachunek został utworzony na podstawie danych istniejącej osoby. Jeden z podejrzanych wykorzystał te dane personalne do założenia konta, fałszując podpis na umowie bankowej.

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą koszalińskiej komendy ustalili, że trzej koledzy wyłudzili w ten sposób co najmniej 3400 złotych na szkodę sześciu osób.

Dzisiaj zatrzymani usłyszą zarzuty wyłudzenia pieniędzy, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Oprócz tego najmłodszy z nich odpowie za posługiwanie się danymi osobowymi innej osoby oraz podrobienie podpisu.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony