Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna dziupla samochodowa zlikwidowana

Data publikacji 03.11.2010

Policjanci z Lubina zlikwidowali dziuplę samochodową, znajdującą się na terenie jednej z prywatnych posesji. Funkcjonariusze odzyskali dwa samochody marki Audi A-6, skradzione z terenu Niemiec, motocykl oraz dużą ilość części samochodowych o łącznej wartości nie mniejszej niż 200 tys. złotych. W sprawie zatrzymano 3 mężczyzn, podejrzanych o paserstwo.

Policjanci wydziału kryminalnego komendy powiatowej w Lubinie, zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej, prowadząc działania operacyjne, wpadli na trop dziupli samochodowej. Funkcjonariusze na jednej z prywatnych posesji w miejscowości leżącej w okolicach Lubina zabezpieczyli dwa Audi A-6 skradzione z terenu Niemiec, motocykl oraz części pochodzące z samochodów różnych marek. Wartość odzyskanego mienia szacuje się na kwotę nie mniejszą niż 200 tys. złotych.

W wyniku przeprowadzonej realizacji policjanci zatrzymali także trzech mężczyzn, mieszkańców Lubina w wieku 35 i 67 lat, oraz 38-letniego mieszkańca jednej z miejscowości w gminie Lubin. Zatrzymani są podejrzani o paserstwo części samochodowych.

Za swoje czyny odpowiedzą oni przed sądem. Funkcjonariusze nadal wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Przypomnijmy, że za paserstwo mienia znacznej wartości grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony