Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzenie w narkobiznes

Data publikacji 03.11.2010

16 osób podejrzewanych o posiadanie i udzielanie innym osobom środków odurzających zatrzymali buscy i kieleccy policjanci. Śledczy sprawdzają czy zatrzymani brali udział także w handlu środkami odurzającymi. Jeżeli potwierdzą się te podejrzenia, zatrzymanym może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci od dłuższego czasu rozpracowywali grupę mężczyzn, której członkowie, jak podejrzewali funkcjonariusze, mogli posiadać bądź też udzielać innym osobom środków odurzających. W wyniku przeprowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali 16 osób - mieszkańców powiatu buskiego i staszowskiego w wieku od 18 do 27 lat. Podczas przeszukań, które przeprowadzono w miejscach przebywania tych osób, policjanci znaleźli około 10 gramów suszu roślinnego, który wstępnie określono jako marihuanę oraz zawiniątka z białym proszkiem o łącznej wadze około 30 gramów, prawdopodobnie amfetaminy. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli przedmioty służące do zażywania narkotyków, a także telefony komórkowe i ponad 6 tys. zł w gotówce, które to pieniądze mogły pochodzić z handlu narkotykami. Większość z zatrzymanych znana była już policjantom z przestępczej działalności.

Za posiadanie narkotyków, zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności. Śledczy sprawdzają czy zatrzymani brali także udział w handlu środkami odurzającymi, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony