Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za nielegalny handel bronią

Data publikacji 03.11.2010

Policjanci z CBŚ zatrzymali dwóch mieszkańców województwa dolnośląskiego podejrzanych o nielegalny o handel bronią i amunicją. Podczas przeszukania vw golfa jednego z nich funkcjonariusze ujawnili trzy pistolety i blisko 300 sztuk amunicji. Broń i amunicja miały trafić najprawdopodobniej w ręce groźnych przestępców.

Policjanci z CBŚ wspólnie z funkcjonariuszami z KWP w Opolu zatrzymali podejrzanych mężczyzn kilka dni temu w miejscowości Moszna w powiecie krapkowickim. Dolnoślązacy jechali w kierunku Krapkowic swoimi samochodami - 28-latek poruszał się vw golfem, a 30-latek osobowym mercedesem. Mężczyźni byli całkowicie zaskoczeni zatrzymaniem.

W trakcie przeszukania vw golfa policjanci ujawnili, schowane za boczną tapicerką bagażnika: pistolet oznaczony jako „Pistole Modell 27" kal. 7,65 z tłumikiem, pistolet z napisem „she 86”, pistolet CZ 83 „Browning Cort” oraz 264 sztuki amunicji kal. 9 mm marki „Makarov” i 25 sztuk amunicji „32 Auto”.

Prawdopodobnie broń i amunicja miały trafić w ręce członków grup przestępczych i służyć im do popełniania przestępstw na terenie raju.

Obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani przez Sąd Rejonowy w Opolu na trzy miesiące.

Za handel bronią palną i amunicją bez wymaganego zezwolenia podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mg)

Powrót na górę strony