Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna realizacja narkotykowa przy Wolumenie

Data publikacji 04.11.2010

Trzech mężczyzn w wieku od 27 do 52 lat zatrzymali policjanci z Wydziału Kryminalnego podczas realizacji w restauracji, na warszawskich Bielanach. Zabezpieczono ponad 1 kg marihuany, tj. 1000 porcji o czarnorynkowej wartości 45 tys. zł. Mężczyźni usłyszeli zarzut wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Sąd aresztował całą trójkę na 3 miesiące. Może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Nad tą sprawą funkcjonariusze pracowali kilka tygodni. Z informacji, które posiadali policjanci z wydziału kryminalnego z Bielan wynikało, że w restauracji przy bazarze Wolumen ma dojść do transakcji narkotykowej. Przygotowano zasadzkę. Po południu na miejsce udała się grupa funkcjonariuszy. Zastano tam trzech mężczyzn w wieku od 27 do 52 lat, podejrzewanych o posiadanie znacznych ilości środków odurzających i wprowadzanie ich do obrotu. Przy Janie L., Mariuszu B. i Norbercie K. policjanci znaleźli ponad kilogram narkotyków.

Całą trójkę przewieziono do jednostki Policji. Wszystkich przesłuchano i przedstawiono zarzut posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Prokurator Rejonowy wystąpił o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztowania. Sąd podjął decyzję o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu. Grozi im do 10 lat więzienia.

Zabezpieczone przez policjantów narkotyki poddano badaniu, które wykazało, że jest to amfetamina. Z 1100 gramów można sporządzić ponad 1000 porcji o czarnorynkowej, szacunkowej wartości ok. 45 tys. złotych.

(KSP / mw)
 

Powrót na górę strony