Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o kradzież i paserstwo samochodów

Data publikacji 04.11.2010

Wrocławscy policjanci zatrzymali kolejną osobę zamieszaną w przestępczy proceder kradzieży i paserstwa samochodów. To już trzecia zatrzymana osoba w tej sprawie. Funkcjonariusze w zlikwidowanej „dziupli” zabezpieczyli siedem skradzionych samochód oraz części samochodowe o wartości nie mniejszej niż 400 tys. złotych. Za kradzież i paserstwo mienia znacznej wartości grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej z Wrocławia zatrzymali 43-letniego mieszkańca Świdnicy. To już trzecia osoba zatrzymana w tej sprawie. Wcześniej policjanci zatrzymali dwie osoby oraz zlikwidowali „dziuplę" samochodową. Poprzednio zatrzymano 26-letniego mieszkańca Wrocławia oraz 31-letniego mieszkańca Świdnicy. Są podejrzani o kradzieże pojazdów na terenie Wrocławia i woj. dolnośląskiego, a także paserstwo części mechanicznych oraz podzespołów z tych pojazdów. Funkcjonariusze w zlikwidowanej „dziupli” zabezpieczyli siedem skradzionych samochód oraz części samochodowych o wartości nie mniejszej niż 400 tys. złotych.

Wobec zatrzymanych 26- i 31-latka sąd zastosował tymczasowy areszt.

Funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Za kradzież i paserstwo mienia znacznej wartości grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

(KWP we Wrocławiu/js)

Powrót na górę strony