Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano poszukiwanego ENA

Data publikacji 04.11.2010

Policjanci z Białogardu zatrzymali mężczyznę poszukiwanego na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania, który wydał za nim niemiecki wymiar sprawiedliwości. O ewentualnej ekstradycji mężczyzny do Niemiec zadecyduje Sąd Okręgowy w Koszalinie.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie zostali wezwani do jednego z białogardzkich marketów, gdzie ochrona ujęła mężczyznę na kradzieży artykułów spożywczych. Po sprawdzeniu w informatycznym systemie policyjnym okazało się, że 36- letni mężczyzna jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania w związku z kradzieżami jakich dopuścił się w Niemczech.

Zatrzymany 36-letni mieszkaniec Białogardu trafił do policyjnego aresztu. O ewentualnej ekstradycji mężczyzny do Niemiec zadecyduje Sąd Okręgowy w Koszalinie.

Europejski Nakaz Aresztowania jest to dokument, na podstawie którego ujęty w dowolnym miejscu Unii Europejskiej aresztant powinien być natychmiast przekazany wymiarowi sprawiedliwości kraju, który go poszukiwał, w ramach uproszczonej procedury ekstradycji.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony