Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali poszukiwanego pięcioma listami gończymi

Data publikacji 04.11.2010

Współpraca policjantów z Iławy i Działdowa doprowadziła do zatrzymania 33-letniego Henryka Ł., który od przeszło trzech lat poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości. Sądy i prokuratury wydały m.in. pięć listów gończych za mężczyzną. Mieszkaniec gminy Iława już wkrótce trafi do zakładu karnego.

Wspólna praca policjantów z Iławy i Działdowa zaowocowała zatrzymaniem poszukiwanego od przeszło trzech lat 33-letniego Henryka Ł., mieszkańca gminy Iława. Mężczyzna poszukiwany był przez prokuraturę i sądy na podstawie pięciu listów gończych. Prokuratury i sądy prowadziły wobec niego również cztery sprawy poszukiwawcze w celu ustalenia miejsca pobytu.

Henryk Ł. podejrzany jest o dokonanie kilku przestępstw. Wśród nich są oszustwa, przywłaszczenie mienia, kradzież, włamanie, podrobienie podpisów i groźby karalne.

33-latek znany jest iławskim policjantom. W przeszłości odbywał już karę pozbawienia wolności. Po udzielonej mu przez sąd przerwie w odbywaniu kary, mieszkaniec gminy Iława nie powrócił do zakładu karnego w wyznaczonym terminie. Jak wynika z ustaleń policjantów, mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i policją na terenie kraju. W ostatnim czasie wynajmował mieszkanie w Działdowie. Tam też został zatrzymany przez policjantów z Działdowa i Iławy.

Zatrzymany poszukiwany już wkrótce trafi do zakładu karnego.
 

(KWP w Olsztynie/js)

Powrót na górę strony