Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA zatrzymany w Anglii

Data publikacji 04.11.2010

Angielscy policjanci zatrzymali Radosława K., którego od 2008 r. poszukiwano na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Przestępcę ścigano za brutalny gwałt na kobiecie, którego dokonał wspólnie z innym mężczyzną na terenie Poznania. Bandyta od 25 października jest już w Polsce - dzisiaj sąd aresztował go na 3 miesiące.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu z uporem ustalali miejsce, gdzie ukrył się Radosław K. po tym, jak wspólnie z kolegą zgwałcił na terenie Poznania w 2006 roku kobietę. Poznanianka, zaczepiona przez mężczyzn, została siłą zmuszona do pójścia na teren prosektorium przy szpitalu na Nowym Mieście. Tam przestępcy brutalnie ją zgwałcili.

Kiedy policjanci dowiedzieli się o tym fakcie bardzo szybko zatrzymali jednego ze sprawców. Drugi, właśnie Radosław K., ukrywał się. Kiedy poszukiwania nie przynosiły efektów, funkcjonariusze zaczęli podejrzewać, że przestępca wyjechał z kraju. Idąc tym tropem, policjanci ustalili, że krótko po dokonaniu przestępstwa, Radosław K. kupił bilet lotniczy do Anglii.

Współpracując z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji oraz polskim oficerem łącznikowym w Anglii, poznańscy policjanci ustalili, że poszukiwany mężczyzna rzeczywiście przebywa w tym kraju. Jego obecność uaktywniła się między innymi na terenie Manchesteru. Powiadomieni o tym fakcie angielscy policjanci kilka dni temu zatrzymali Radosława K.

25 października mężcyzna został przekonwojowany z Londynu do Polski, a następnie przewieziony do aresztu w Poznaniu. Dzisiaj sąd zastosował wobec 30-letniego bandyty 3-miesięczny  areszt.

Radosław K. ma bogatą przeszłość kryminalną. Był notowany między innymi za rozboje.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony