Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sfałszowane banknoty próbowali wymienić w banku

Data publikacji 04.11.2010

Próbowali wymienić w banku banknoty sprzed denominacji. Kasjerka spostrzegła, że wszystkie banknoty o nominale 500 000 złotych mają trzy identyczne serie. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Za wprowadzanie do obiegu fałszywych banknotów grozi 10 lat więzienia a za podrabianie pieniędzy nawet 25 lat.

Do niecodziennej sytuacji doszło wczoraj przed południem w jednym z banków w Łodzi. Kasjerka powiadomiła policję, że dwóch mężczyzn próbowało wymienić plik banknotów pochodzących z sprzed denominacji. Nie byłoby w tym nic dziwnego, bo pieniądze sprzed denominacji można wymieniać do końca 2010 roku, lecz 37 banknotów o nominale 500 000 złotych miało po trzy identyczne serie.

Zatrzymany 49-latek z powiatu zgierskiego i jego 21-letni kolega z niewielkiej miejscowości pod Łaskiem tłumaczyli, że znaleźli małą paczkę na śmietniku i nie mają żadnego związku z podrabianiem banknotów.

Materiały dotyczące sprawy przekazano prokuraturze, która zadecyduje o dalszych losach zatrzymanych.

Przypominamy, że za podrabianie albo przerabianie pieniędzy lub innych środków płatniczych grozi do 25 lat więzienia a za wprowadzenie do obiegu takich pieniędzy kara może wynieść 10 lat więzienia.

(KWP w Łodzi/js)
 

Powrót na górę strony