Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 05.11.2010

Na trzy miesiące do aresztu trafili zatrzymani przez gorzowskich policjantów dwaj młodzi ludzie, po tym jak zadali ponad 60 ciosów nożem swojemu koledze. Do zdarzenia doszło w wyniku sprzeczki jaka wywiązała się między trzema mężczyznami, którzy razem spożywali alkohol. 40-latka udało się uratować. 18 i 32-latkowi za usiłowanie zabójstwa grozi kara od 8 do 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Gorzowscy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań, gdzie miała odbywać się libacja alkoholowa, a przebywające tam osoby wyrzucały przez okno różne przedmioty. Policjanci na miejscu słyszeli dochodzące z mieszkania głosy, jednak nikt im nie otwierał, a drzwi mieszkania zamknięte były na klucz. Do pomocy zostały wezwane kolejne patrole. Przez niewielki otwór w uszkodzonych drzwiach funkcjonariusze zobaczyli na podłodze ślady krwi. Wówczas podjęto decyzję o wyważeniu drzwi.

Jak się okazało w mieszkaniu oprócz dwóch młodych ludzi, leżał ranny i nieprzytomny 40-latek. Ratownicy medyczni po przybyciu na miejsce stwierdzili na ciele 40-latka szereg ran kłutych i zanik oznak życiowych. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy przeżył.

Dwaj mężczyźni – 18 i 32-latek - znajdowali się pod znacznym wpływem alkoholu. Młodszy z nich miał ponad 1,60 promila, starszy 1,8 promila alkoholu w organizmie. Obaj zostali zatrzymani.

Jak ustalili policjanci mężczyźni pili razem alkohol. W wyniku sprzeczki, do której doszło między nimi, dwóch z nich raniło nożem swojego 40-letniego kolegę - na ciele mężczyzny stwierdzono kilkadziesiąt ran kłutych.

18 i 32-latek odpowiedzą za usiłowanie zabójstwa 40-latka, za co grozi kara od 8 do 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Gorzowie Wlkp. wobec obu zatrzymanych sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony