Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał 356 zarzutów

Data publikacji 05.11.2010

Policjanci ze Szczecina zatrzymali 33-latka, który za pośrednictwem internetowych aukcji oszukał ponad 350 osób i wyłudził blisko 800 tys. złotych. Ponadto mężczyzna poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania i dwoma listami gończymi. Usłyszał już 356 zarzutów wyłudzenia pieniędzy.

Wczoraj funkcjonariusze zajmujący się przestępczością gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który na aukcjach internetowych oferował sprzęt RTV. W tym celu wykorzystywał zarejestrowaną firmę. Policjanci ustalili, że podejrzewany oferował sprzęt, którego nie posiadał, a osoby zainteresowane nigdy nie otrzymały zamówionego towaru. Działając w ten sposób, w ciągu trzech miesięcy wyłudził blisko 800 tysięcy złotych na szkodę ponad 350 osób.

Policjanci m.in. dzięki współpracy z działem bezpieczeństwa portalu aukcyjnego ustalili, gdzie przebywa podejrzany. Nie było to łatwe, gdyż nie posiadał on stałego zameldowania i dotychczas często zmieniał miejsce zamieszkania. Policjanci ustalili także, że mężczyzna od 4 lat ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości i jest poszukiwany m.in. Europejskim Nakazem Aresztowania oraz dwoma listami gończymi w celu doprowadzenia do zakładu karnego. 33-letni mężczyzna już wcześniej znany był policjantom z podobnych oszustw.

Podczas zatrzymania 33-latek był zaskoczony obecnością policjantów. Funkcjonariusze w trakcie czynności zabezpieczyli dysk twardy komputera, laptopy, telefony komórkowe oraz nośniki danych. Podejrzany wstępnie usłyszał 356 zarzutów wyłudzenia pieniędzy i złożył wyjaśnienia.

Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności, jednak w warunkach recydywy kara ta wzrasta nawet do lat 12.

(KWP w Szczecinie/js)
 

Powrót na górę strony