Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przyłapani na łapówce

Data publikacji 05.11.2010

Policjanci z wydziału do walki z korupcją zatrzymali obywatela Wietnamu i byłą pracownicę urzędu skarbowego. Kobieta przyjęła 2 tys. łapówki podczas kontroli jego firmy. Pieniądze miały przekonać ją, by nie podejmowała żadnych działań w związku z odkryciem nieewidencjonowanych przez niego dochodów. Zabezpieczono 300 tys. złotych, 30 tys. dolarów i luksusowe auto terenowe. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że gotówkę zarobił, grając w zespole na przyjęciach weselnych.

Gdy tylko do stołecznych policjantów dotarła informacja o przyjęciu łapówki przez pracownika jednego z urzędów skarbowych, natychmiast postanowili to sprawdzić. Z ustaleń wynikało, że kobieta przyjęła 2 tys. złotych w zamian za niepodejmowanie działań w związku z odkryciem nieewidencjonowanych dochodów w kontrolowanej właśnie firmie należącej do obywatela Wietnamu.

Policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę. Podczas przeszukania mieszkania cudzoziemca na ekskluzywnym osiedlu w Warszawie znaleźli 300 tys. złotych, 30 tys. dolarów amerykańskich oraz luksusowy samochód terenowy. Obywatel Wietnamu tłumaczył funkcjonariuszom, że pieniądze zarobił, grając w zespole na przyjęciach weselnych.

Oboje przyznali się do wszystkiego. Wobec mężczyzny prokurator zastosował poręczenie majątkowe w wysokości 50 tys. złotych.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony