Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczne Miasto” – ogólnopolska konferencja

Data publikacji 05.11.2010

Wczoraj w Centrum Targowym w Kielcach rozpoczęły się targi ALARM I SPORT-OBIEKT. Tegoroczne wystawy targowe poświęcone są systemom bezpieczeństwa, zarówno w miastach, na osiedlach, w domach jak i w obiektach sportowych. Świętokrzyscy policjanci byli również współorganizatorem Ogólnopolskiej Konferencji „Bezpieczne Miasto”.

W tym roku honorowy patronat nad wystawami objęli Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji - Jerzy Miller, Minister Sprawiedliwości - Krzysztof Kwiatkowski, Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach - insp. Mirosław Schossler, Polski Komitet Olimpijski, Wojewoda Świętokrzyski - Bożentyna Pałka-Koruba, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego - Adam Jarubas, Prezydent Miasta Kielce - Wojciech Lubawski.

Podczas konferencji „Bezpieczny Stadion” omówiono sprawy związane z bezpieczeństwem na meczach, identyfikacją widzów na stadionach, przygotowaniem i organizacją Euro 2012. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Grzegorz Lato na ręce Komendanta Głównego Policji gen. insp. Andrzeja Matejuka przekazał Puchar PZPN „Za całokształt działalności na rzecz poprawy bezpieczeństwa na obiektach piłkarskich”.

Specjalne wyróżnienie otrzymał Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach - insp. Mirosław Schossler. Prezes Targów Kielce w dowód uznania wręczył mu statuetkę "Współtwórca Naszego Sukcesu".

Na Ogólnopolskiej Konferencji „Bezpieczne Miasto - Monitoring Wizyjny Miast” poruszano kwestię monitoringu wizyjnego na osiedlach, w szkołach, autobusach. W dyskusji wzięli udział nie tylko branżowi specjaliści, ale również przedstawiciele służb mundurowych, władz miejskich, kuratoriów i zarządów komunikacji.

W hali targowej można było obejrzeć ciekawostki technologiczne systemów monitoringu wizyjnego jak również nowości w budownictwie sportowym, kompleksowe wyposażenie stadionów i hal oraz najnowocześniejsze rozwiązania dotyczące poprawy bezpieczeństwa na obiektach sportowych. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, gdzie można było zobaczyć min. najnowsze wyposażenie Policji.

(KWP w Kielcach/js)
 

Powrót na górę strony