Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukrywał się w Anglii, wpadł w Polsce

Data publikacji 07.11.2010

Kryminalni z komendy stołecznej zatrzymali 34-letniego Michała Sz. Mężczyzna był poszukiwany dwoma europejskimi nakazami aresztowania oraz dwoma listami gończymi. Jest podejrzewany o handel i dystrybucję narkotyków oraz wymuszenie rozbójnicze. Policjanci wpadli na jego trop, gdy pod koniec października wrócił do Polski.

Policjanci z zespołu poszukiwań wydziału kryminalnego stołecznej Policji namierzyli Michała Sz., gdy pojawił się w Polsce. 34-latek od pewnego czasu ukrywał się w Anglii. Mężczyzna był ścigany dwoma listami gończymi wydanymi przez sąd w Wołominie. Sąd w Warszawie wydał za nim dwa europejskie nakazy aresztowania. Poszukiwała go również szczecińska prokuratura.

Gdy kryminalni ustalili, że poszukiwany mężczyzna prawdopodobnie powrócił do kraju, rozpoczęli ustalanie jego miejsca pobytu. Wkrótce wytypowali dom w jednej z podwarszawskich miejscowości, w którym mógł przebywał. Posesję objęto dyskretną obserwacją. W piątek rano przed domem pojawiło się renault, którym kierowała kobieta. Towarzyszyła jej jedna osoba. Auto zatrzymało się na chwilkę, a z domu wyszedł mężczyzna, który szybkim krokiem podszedł do pojazdu i wsiadł na tylne siedzenie. Samochód ruszył.

Ten moment wystarczył kryminalnym, aby rozpoznać Michała Sz. Po chwili nieoznakowane radiowozy zablokowały drogę. Michał Sz. został obezwładniony. 34-latka przewieziono do aresztu śledczego. Policjanci ustalili, że mężczyzna prawdopodobnie współpracował wcześniej z tzw. grupą markowską.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony