Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

LIFESAVER – polscy policjanci na drogach Rzymu

Data publikacji 29.10.2010

W dniach 13 – 17 września br. policjanci Ruchu Drogowego z Poznaniu Katowic, Olsztyna, Gdańska, Mrągowa oraz z Warszawy uczestniczyli w kolejnej wizycie studyjnej w Rzymie, w ramach projektu LIFESAVER.

Wspólnie z polskimi policjantami, w wizycie brali również udział policjanci ruchu drogowego z Węgier, Rumunii, Słowenii i Hiszpanii.

Uczestnicy zapoznani zostali ze strukturą, organizacją i zadaniami Policji Autostradowej regionu LAZIO, która była gospodarzem wizyty, jak również z taktyką pracy i wyposażeniem włoskiej Policji Autostradowej. Zapoznali się z Centrum Operacyjnym autostrady w Fiano Romano, gdzie mieli okazję przyjrzeć się współpracy Policji z zarządcą tego odcinka drogi.

Na spotkaniach z szefem włoskiego Biura Ruchu Drogowego, szefem Kolei oraz Komunikacji Społecznej i Zadań Specjalnych włoskiej Policji Narodowej, polscy policjanci rozmawiali o codziennych realiach pracy we Włoszech na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zapoznali się ze sposobem funkcjonowania Narodowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Ruchu Drogowego. Dyskutowano również o idei międzynarodowego projektu badawczego ICARUS. Gospodarze wizyty zaprezentowali także Autostradowy System Sektorowego Pomiaru Prędkości TUTOR.

Polscy policjanci, wraz z kolegami z innych krajów oraz pracownikami Narodowej Służby Motoryzacyjnej uczestniczyli również w kontrolach drogowych na autostradzie.

Powrót na górę strony