Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Produkowali substancje psychotropowe

Data publikacji 09.11.2010

Policjanci stołecznego Wydziału do walki z Narkotykami zatrzymali 7 członków grupy zajmującej się wytwarzaniem i wprowadzaniem do obrotu substancji psychotropowych. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 17 do 39 lat. Najprawdopodobniej będą odpowiadali za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości substancji psychotropowych. Grozi za to kara do 10 lat więzienia.

Działania operacyjne funkcjonariuszy Wydziału do walki z Narkotykami KSP doprowadziły do zatrzymania 7 osób, które zajmowały się wytwarzaniem, a następnie wprowadzaniem do obrotu substancji psychotropowych. W rozbiciu grupy uczestniczyli policjanci stołecznego Wydziału Realizacyjnego.

Zatrzymani to: 27-letni Michał W., 17-letni Krystian A., 31-letni Paweł I., 26-letni Michał S., jego rówieśnik Rafał G., 21-letni Emilian J. oraz 39-letni Andrzej B.

Podczas przeszukania pomieszczeń, kryminalni zabezpieczyli 20 kg białej i brązowej substancji proszkowej oraz 30 tysięcy ampułek służących do wytwarzania nielegalnych środków.

Ponadto policjanci znaleźli 1800 plastikowych pojemników, 1500 torebek foliowych z zapięciem strunowym, urządzenie, w którym produkowano substancje psychotropowe oraz 3 wagi elektroniczne. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono również znaczna część gotówki.

Policjanci ustalają skład chemiczny zabezpieczonych substancji.

Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą najprawdopodobniej za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości substancji psychotropowych. Grozi za to kara grzywny i pozbawienia wolności do lat 10.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony