Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził jej nożem, ukradł pieniądze i auto

Data publikacji 09.11.2010

Kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności grozi 36-letniemu Mariuszowi B. Mężczyzna przystawił kobiecie nóż do gardła, ukradł około 4 tys. złotych oraz samochód. Uciekał kradzionym autem. Po krótkim pościgu policjanci go zatrzymali, odzyskali samochód i pieniądze.

Wczoraj około godziny 12.40 oficer dyżurny szczycieńskiej Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z domków jednorodzinnych w Szczytnie napadnięto kobietę. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Podczas rozmowy z pokrzywdzoną kryminalni dowiedzieli się, że jest ona zatrudniona w jednej z firm udzielających pożyczek. Na wniosek klienta pojechała do niego do domu. Wcześniej ustalono, że kobieta będzie miała przy sobie gotówkę. Kiedy poszkodowana weszła do pokoju wynajętego przez wnioskodawcę, poprosiła go o dowód osobisty. Ten zamiast dokumentu wyjął nóż i przyłożył jej do gardła. Napastnik zaczął jej grozić i zażądał pieniędzy. Przestraszona kobieta oddała mu około 4 tysięcy złotych. Sprawca związał kobiecie ręce, zabrał jej biżuterię, kluczyki do samochodu, a następnie zamknął w pokoju. Po chwili wybiegł z domu i odjechał skradzionym autem. Pokrzywdzonej udało się oswobodzić ręce i wyjść przez okno. Kobieta pobiegła do sąsiedniego domu, skąd zadzwoniła na Policję.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg za sprawcą rozboju i zatrzymali go na trasie Sędańska – Janowo.

Napastnikiem okazał się 36-letni Mariusz B. mieszkaniec gminy Chrzypsko Wielkie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci odzyskali skradzione pieniądze, biżuterię oraz auto.

Kodeks Karny za rozbój przy użyciu niebezpiecznego narzędzia przewiduje karę nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

KWP w Olsztynie/js)
 

Powrót na górę strony