Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stadionowi chuligani za kratkami

Data publikacji 09.11.2010

Kryminalni z Bytomia, wspólnie z policjantami z KMP w Gliwicach, zatrzymali 8 pseudokibiców „Piasta” Gliwice, którzy podczas meczu piłkarskiego na stadionie „Ruchu” Radzionków wtargnęli na płytę boiska, zasłaniali twarze i rzucali niebezpiecznymi przedmiotami w pracowników ochrony. Za te czyny grozi im nawet do 5 lat więzienia.

Do chuligańskich wybryków na stadionie „Ruchu” Radzionków doszło 30 października br. podczas trwania meczu pomiędzy drużyną gospodarzy a „Piastem” Gliwice. Kilkuosobowa grupa chuliganów z kominiarkami i szalikami na twarzach, przeskoczyła przez ogrodzenie okalające płytę boiska i wtargnęła na murawę. Zepchnięci przez pracowników ochrony powrócili na swój sektor i stamtąd obrzucili ochronę niebezpiecznymi przedmiotami. Agresywnie zachowujący się pseudokibice, zniszczyli też blisko 100 krzesełek zamontowanych na przygotowanym specjalnie dla gości sektorze.

Dzięki zapisom z policyjnych kamer, część chuliganów została zidentyfikowana przez bytomskich i gliwickich funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem chuligaństwa stadionowego. Dzisiaj wcześnie rano kryminalni z obu tych komend weszli jednocześnie do mieszkających na terenie Gliwic pseudokibiców i zatrzymali ich. W rękach policjantów znalazło się 8 chuliganów mających od 16 do 25 lat.

Wkrótce zatrzymani usłyszą zarzuty związane z wtargnięciem na murawę boiska, zakrywaniem twarzy i rzucaniem niebezpiecznymi przedmiotami. Muszą się też liczyć z zarzutem zniszczenia mienia. Za popełnione czyny grożą im wysokie grzywny, a nawet do 5 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)
 

Powrót na górę strony