Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzewany o zabójstwo zatrzymany

Data publikacji 10.11.2010

Po niespełna 30 godzinach od zabójstwa funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie zatrzymali poszukiwanego 30-letniego Erika A. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony. Nie stawiał żadnego oporu. Przy zatrzymanym nie znaleziono broni, z której mogły paść śmiertelne strzały.

Przypomnijmy, 8 listopada około godziny 14 - tej do oficera dyżurnego Komendy Stołecznej Policji wpłynęła informacja, o postrzeleniu w Jankach pod Warszawą 45 - letniego mężczyzny. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł.

Na miejsce natychmiast wysłano załogi Policji. Po potwierdzeniu informacji zarządzono policyjną obławę, zablokowano drogi, a okolica była patrolowana z powietrza przez policyjny śmigłowiec. Całą sprawą zajęli się funkcjonariusze z Pruszkowa, policjanci z Wydziału Terroru i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji oraz miejscowa prokuratura. Policjanci zabezpieczyli ślady przeszukując teren hurtowni oraz stacji benzynowej, ustalili fakty oraz świadków zdarzenia.

Na podstawie pierwszych informacji ustalono wstępną wersję wydarzeń oraz osobę, która mogła być sprawcą śmiertelnego postrzelenia. Ustalono również markę samochodu, którym miał odjechać sprawca.

W tym samym czasie przesłuchano świadków. Do policjantów zaczęły też napływać pierwsze informacje. Każda z nich była bardzo dokładnie sprawdzana i weryfikowana.

Jeszcze tego samego dnia policjanci odnaleźli porzuconą toyotę celicę. Pojazd został poddany oględzinom.

Dzięki anonimowym telefonom policjanci z Pruszkowa ustalili, że mężczyzna może ukrywać się w jednym z kompleksów leśnych niedaleko Raszyna. Natychmiast na miejsce wysłano funkcjonariuszy. Przekazana informacja okazała się prawdziwa. W pewnym momencie w lesie zauważono osobę, której rysopis odpowiadał sprawcy. Natychmiast obezwładniono mężczyznę, który był kompletnie zaskoczony.

Po przeszukaniu przewieziono 30-latka do komendy Policji gdzie potwierdzono jego tożsamość. Zatrzymanym był Erik A. Przy mężczyźnie nie znaleziono broni.

Funkcjonariusze zatrzymali również 38-letniego obywatela Bułgarii, który najprawdopodobniej może mieć związek ze śmiercią 45-latka. Mężczyzna ten przebywa obecnie w policyjnym areszcie.

Dzisiaj w dalszym ciągu policjanci będą przeszukiwać miejsce, gdzie zatrzymano poszukiwanego, aby odnaleźć narzędzie zbrodni.

O dalszym losie zatrzymanych mężczyzn zadecyduje prokurator.

Wszystkim osobom, które dzwoniły na policję i przekazywały ważne informacje dziękujemy za pomoc w ujęciu sprawcy.

(KSP / mw)
 

Powrót na górę strony