Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlował heroiną

Data publikacji 10.11.2010

Kryminalni z Bielan zatrzymali Adama B. podejrzanego o handel narkotykami. W miejscu jego zamieszkania policjanci znaleźli ponad 60 gramów heroiny, ponad 17 tys. złotych oraz zapiski świadczące o licznych transakcjach narkotykowych. Zatrzymanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

To już piąta osoba zatrzymana w ciągu ostatnich kilku dni, która trudniła się handlem środkami odurzającymi. Tym razem zatrzymany został Adam B. Mężczyzną od dłuższego czasu interesowali się policjanci z wydziału kryminalnego. Gdy byli już pewni, że 55-latek handluje narkotykami, zatrzymali 55-latka podczas transakcji narkotykowej.

Razem z zatrzymanym pojechali do jego mieszkania. Na miejsce przyjechał również przewodnik z psem. Pies znalazł narkotyki, w skrzynce na listy znajdowało się ponad 60 gramów brązowego proszku – po przebadaniu okazało się, że jest to heroina. Oprócz tego w mieszkaniu znajdowało się ponad 17 000 złotych oraz zapiski świadczące o licznych transakcjach narkotykowych. Wszystko to zostało zabezpieczone. Z takiej ilości heroiny można sporządzić 240 działek o czarnorynkowej wartości 30 tys. złotych.

Teraz Adam B. będzie odpowiadał jako recydywista. Kilka lat spędził on w zakładzie karnym za handel narkotykami. Mężczyzna przedstawiono zarzuty handlu znacznymi ilościami środków odurzających. Dziś o dalszych losach 55-latka zdecyduje sąd. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP/js)
 

Powrót na górę strony