Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieuczciwy magazynier zatrzymany

Data publikacji 10.11.2010

Wrocławscy policjanci zatrzymali nieuczciwego pracownika jednej z firm. Fałszował on zlecenia i pobierał z magazynu narzędzia, które później sprzedawał za pośrednictwem jednego z portali aukcyjnych. Wartość wyłudzonego towaru oszacowano na co najmniej 22 tys. złotych. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą wrocławskiej komendy miejskiej ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wyłudzenie z jednej z wrocławskich firm towaru o wartości co najmniej 22 tys. złotych. Podejrzany to 37–letni magazynier tej firmy.

Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca fałszował zlecenia napraw i na ich podstawie pobierał różne narzędzia i części zamienne z magazynu. W ten sposób wyniósł z zakładu wiertarki, szlifierki i inne elektronarzędzia oraz czujniki. Następnie sprzedawał te rzeczy za pośrednictwem jednego z portali aukcyjnych, po atrakcyjnej cenie, sięgającej często zaledwie kilkunastu procent ich rzeczywistej wartości.

Prowadząc czynności w tej sprawie, policjanci znaleźli w mieszkaniu zatrzymanego oraz jego miejscu pracy część skradzionych narzędzi. Niektóre z narzędzi znajdujących się w pracy, były już przygotowane do wyniesienia na zewnątrz firmy.

Teraz mężczyzna za czyny, których się dopuścił odpowie przed sądem. Za fałszowanie dokumentów i wyłudzenie narzędzi, grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony