Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamali się do bankomatów, ukradli 400 tys. złotych

Data publikacji 10.11.2010

Pracownik i dwaj byli pracownicy jednej z firm ochrony, zatrzymani przez dolnośląskich policjantów, odpowiedzą za włamania do bankomatów i kradzież oraz usiłowanie kradzieży znajdujących się tam pieniędzy. Sprawcy wykorzystali wiedzę, ubiór oraz narzędzia i akcesoria, do których mieli dostęp w związku z pracą w firmie ochrony. Teraz grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu i komendy miejskiej w Wałbrzychu ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o włamania i kradzież oraz usiłowanie kradzieży pieniędzy z bankomatów. Podejrzani to mieszkańcy Wrocławia i jednej z miejscowości w powiecie wrocławskim, w wieku od 31 – 42 lat.

Do zatrzymań doszło na terenie Wrocławia i Gdańska. Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą ustalili, że dwaj zatrzymani mężczyźni to byli pracownicy jednej z firm ochrony. Trzeci z podejrzanych, w chwili zatrzymania nadal pracował w tej firmie.

Do włamań doszło we Wrocławiu - na terenie jednej z galerii handlowych oraz w Wałbrzychu - przy jednym z hipermarketów. Sprawcy, włamując się do bankomatów, wykorzystali wiedzę, ubiór oraz narzędzia i akcesoria, do których mieli dostęp w związku z pracą w firmie ochrony. Łupem sprawców padło blisko 400 tys. złotych.

Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Zgromadzony materiał dał podstawy do przedstawienia im zarzutów w tej sprawie. Na wniosek policji i prokuratury, sąd w Wałbrzychu wydał decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Za przestępstwa, których się dopuścili sprawcom grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/js)

Powrót na górę strony