Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa włamywaczy

Data publikacji 10.11.2010

Kryminalni z Kępna przy współpracy z policjantami z ostrzeszowskiej komendy rozbili grupę włamującą się do obiektów przemysłowych i gastronomicznych znajdujących się na terenie powiatu kępińskiego i ostrzeszowskiego. Zatrzymano 5 osób, którym zarzucono popełnienie 11 przestępstw. Część z zatrzymanych objęta została policyjnym dozorem.

Policjanci z wydziału kryminalnego ostrzeszowskiej Policji zajmowali się sprawą od kilku miesięcy, kiedy to na terenie powiatu ostrzeszowskiego i kępińskiego zanotowali serię włamań do obiektów przemysłowych i gastronomicznych. Dzięki zaangażowaniu znacznych sił i środków policjanci poznali sposób i metody działania grupy przestępczej.

Pięcioosobowa grupa, w skład której wchodziło 4 mężczyzn w wieku 19 lat oraz ich rówieśniczka - uczniowie szkoły średniej mieszkający w powiecie ostrzeszowskim wpadła w ręce kryminalnych z Ostrzeszowa. Podczas przeszukań w domach zatrzymanych osób, policjanci znaleźli rzeczy pochodzące z kradzieży. Wartość tych należących do pokrzywdzonych z powiatu kępińskiego, sięga blisko 10 tys. zł.

Jak ustalili kępińscy policjanci, podejrzani od kwietnia do listopada br dopuścili się 11 włamań do obiektów przemysłowych i gastronomicznych, między innymi w Mikorzynie, Słupi p. Kępnem, Słupi p. Bralinem, w Piaskach, Klinach, Goli i Baranowie. Spowodowane przez nich straty oszacowano na blisko 50 tys. zł.

Zatrzymani usłyszeli łącznie11 zarzutów dotyczących przestępstw popełnionych tylko na terenie powiatu kępińskiego, za które grozi kara więzienia do lat 10. Część z zatrzymanych została objęta dozorem policyjnym.

Policjanci prowadzący sprawę nie wykluczają kolejnych zatrzymań, Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony