Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Święto Niepodległości

Data publikacji 11.11.2010

Dziś w całym kraju uroczyście uczczono 92. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Główne uroczystości odbyły się w stolicy przed Grobem Nieznanego Żołnierza. W obchodach Narodowego Święta Niepodległości z udziałem najwyższych władz państwowych, samorządowych, reprezentantów kombatantów, korpusu dyplomatycznego i zaproszonych gości, wzięli udział również policjanci.

Stołeczne obchody odzyskania niepodległości rozpoczęła o godz. 9:00 msza święta w intencji Ojczyzny odprawiona w bazylice św. Krzyża. Przewodniczył jej administrator Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ks. Sławomir Żarski.

Główne uroczystości związane z obchodami 11 listopada z udziałem najwyższych władz państwowych, samorządowych, reprezentantów kombatantów, parlamentu, korpusu dyplomatycznego, zaproszonych gości, generalicji, duchowieństwa, weteranów, grup rekonstrukcji historycznych oraz harcerzy odbyły się w południe przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

Po uroczystej odprawie wart połączonej z Apelem Pamięci, na płycie Grobu zostały złożone wieńce i kwiaty.

Po ceremonii na Placu Józefa Piłsudskiego, odbył się wspólny przemarsz pododdziałów reprezentacyjnych Wojska, Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej, Policji, Służby Więziennej oraz grup rekonstrukcji historycznych.

Policjanci nie tylko wzięli udział w defiladzie, ale również tradycyjnie pilnowali porządku i bezpieczeństwa biorących udział w uroczystościach.

(mw)

fot. Marek Krupa / KGP

Galeria zdjęć >>

Powrót na górę strony