Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za brutalną napaść

Data publikacji 12.11.2010

Policjanci z Wołomina zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wtargnęli do mieszkania samotnie mieszkającej kobiety, pobili ją, związali sznurem i grozili jej pozbawieniem życia. Ukradli biżuterię, pieniądze i zmusili do wydania samochodu. Sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu. Grozi im kara od 3 do 12 lat więzienia.

Policjanci z wołomińskiej komendy ustalili tożsamość mężczyzn podejrzewanych o dokonanie brutalnego napadu na samotnie mieszkająca 62-letnią kobietę. Dwaj zamaskowani sprawcy zaatakowali ją we własnym domu. Napastnicy najpierw pobili swoją ofiarę, używając przy tym również metalowej tzw. łapki. Następnie związali kobitę sznurem i okaleczyli, używając noża. Gdy starsza pani straciła przytomność zabrali z jej domu złotą biżuterię, pieniądze i samochód, pozostawiając ją związaną i ranną.

Policjantów o zdarzeniu powiadomili sąsiedzi, których poszkodowana kobieta poprosiła o pomoc. Na miejscu funkcjonariusze zebrali ślady, przesłuchali świadków oraz poszkodowaną. Następnego dnia policjanci odnaleźli porzucony i uszkodzony samochód, którym sprawcy oddalili się z miejsca przestępstwa. Wszystkie zgromadzone materiały doprowadziły do jednego ze sprawców. Ten od dnia zdarzenia ukrywał się. Kryminalni namierzyli jednak 21-letniego Michała P. Jeszcze tego samego dnia w ręce funkcjonariuszy wpadł drugi z podejrzewanych - 20-letni Patryk Ł.

Mężczyznom przedstawiono zarzuty dokonania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia oraz działania w sposób bezpośrednio zagrażający życiu człowieka. Sąd Rejonowy w Wołominie już zadecydował o ich umieszczeniu w areszcie na okres 3 miesięcy. Grozi im kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

(KSP/js)
 

Powrót na górę strony