Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni żądał pieniędzy grożąc detonacją ładunków

Data publikacji 12.11.2010

15-latka, który dla zabawy dzwonił do różnych osób w Polsce z żądaniem wypłacenia mu wysokich kwot pieniędzy, zatrzymali policjanci ze Zgorzelca. Dodatkowo nieletni groził swoim rozmówcom detonacją ładunków wybuchowych w przypadku nie spełnienia jego żądań. Młody człowiek stanie teraz przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Sprawa miała swój początek 3 listopada br, kiedy to dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu otrzymał telefoniczną informację o podłożeniu ładunku wybuchowego. Jak ustalili policjanci, do jednej z mieszkanek gminy Zgorzelec zadzwonił nieznany mężczyzna, z żądaniem wypłacenia mu 30 tysięcy złotych. Sprawca groził detonacją ładunku wybuchowego w przypadku, gdyby jego żądanie nie zostało zrealizowane. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze nie znaleźli jednak żadnych materiałów wybuchowych.

Już następnego dnia policjanci ustalili podejrzewanego o ten czyn 15-latka. Jak ustalili funkcjonariusze, nieletni wykonał co najmniej 5 tego typu połączeń do zupełnie przypadkowych osób z całej Polski, od których żądał pieniędzy grożąc detonacją ładunków wybuchowych. Jak tłumaczył policjantom 15-latek, zrobił to tylko i wyłącznie dla żartów, nie oczekując wypłacenia żadnych pieniędzy.

Teraz o jego dalszych losach zdecyduje sąd rodzinny.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony