Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli 27 ton złomu

Data publikacji 12.11.2010

Zarzut kradzieży ponad 27 ton złomu z nieczynnej szklarni usłyszeli dwaj mieszkańcy powiatu opolskiego. Straty spowodowane ich działaniem szacuje się na ponad 13 tys. zł. Obaj podejrzani wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze.

9 listopada około południa policjanci z Komisariatu Policji w Ozimku otrzymali informację o kradzieży dużej ilości złomu z nieczynnej szklarni w miejscowości Zawada. Jak wynikało z zawiadomienia, kradzieży mieli dopuścić się mężczyźni poruszający się oplem astrą. W niespełna pół godziny później, w Dobrzeniu, policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn poruszających się opisanym samochodem. Okazali się nimi 25 i 45-letni mieszkańcy powiatu opolskiego. W aucie, którym jechali funkcjonariusze ujawnili sprzęt spawalniczy mogący służyć do cięcia metalu.

Jak ustali prowadzący sprawę, podejrzani mogli zabrać z terenu nieczynnej od 2006 roku szklarni, co najmniej 27 ton złomu metalu o wartości nie mniejszej niż 13 000 zł. Skradziony metal trafiał do punktów skupu złomu.

Zatrzymani usłyszeli zarzut kradzieży cudzego mienia. Obaj przyznali się do zarzucanych im czynów i wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze. Za kradzież grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony