Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzież pieniędzy z bankomatu

Data publikacji 12.11.2010

Kieleccy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzewanych o dokonanie pod koniec września bieżącego roku kradzieży blisko 220 tys. złotych w gotówce z jednego z bankomatów na terenie Kielc. W ich ręce wpadła również 34-letnia kobieta mającą związek ze sprawą. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu, a większą część pieniędzy odzyskano. Podejrzewanym osobom może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zatrzymali 32 –letniego mieszkańca Kielc. Z ich podejrzeń wynikało, że mężczyzna, wspólnie z innymi osobami, mógł dopuścić się kradzieży z włamaniem do bankomatu, należącego do jednego z oddziałów kieleckiego banku. Do zdarzenia doszło pod koniec września 2010 roku na jednym z kieleckich osiedli mieszkaniowych. Wówczas sprawcy po włamaniu się do bankomatu, skradli ponad 200 tys. złotych w gotówce.

Funkcjonariusze odzyskali blisko 80 tys. złotych pochodzących z przestępstwa, które 32-latek ukrył na terenie cmentarza.

Kolejni dwaj podejrzani wpadli w ręce kryminalnych już następnego dnia. 34 i 42 latek, mieszkańcy powiatu kieleckiego, podejrzewani są o współudział w popełnieniu przestępstwa. W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali również 34-letnią kobietę, mieszkankę Kielc.

Funkcjonariusze znaleźli również ukryty pakiet, w którym znajdowało się 20 tys. Euro, pochodzące jak podejrzewają śledczy, z wymiany skradzionej z bankomatu gotówki. Odzyskane pieniądze zostały zabezpieczone, a zatrzymane osoby trafiły do policyjnego aresztu.

Za kradzież z włamaniem zatrzymanym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony