Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Błyskawiczne zatrzymanie złodzieja

Data publikacji 12.11.2010

Radomscy policjanci, już kilkanaście minut po zgłoszeniu, zatrzymali złodzieja ciężarówki i odzyskali skradziony wraz z nią sprzęt AGD. Sprawca będzie musiał się tłumaczyć z kradzieży z włamaniem oraz nielegalnego posiadania broni gazowej, którą policjanci odnaleźli w czasie przeszukania jego mieszkania. Oba te przestępstwa zagrożone są karą do 10 lat więzienia.

W środę pracownicy jednej z dużych sieci zajmujących się sprzedażą sprzętu AGD i RTV przyjechali na radomskie osiedle Południe. Mężczyźni zdjęli z samochodu ciężarowego lodówkę i poszli ją wnieść na trzecie piętro jednego z bloków. W stojącym przed blokiem aucie został pozostały sprzęt. W szoferce mężczyźni zostawili też swoje telefony komórkowe i nawigację satelitarną.

Po powrocie stwierdzili, iż ich auto zniknęło. O pomoc poprosili przechodnia, ten użyczył im telefonu i powiadomili o kradzieży policję. Gdy informacja ta trafiła do oficera dyżurnego radomskiej KMP, rozpoczęto poszukiwania skradzionego auta. Komunikat został przekazany drogą radiową do wszystkich patroli w mieście. W okolice osiedli Południe oraz Ustronie pojechało kilka policyjnych załóg.

Ciężarówkę zauważył dzielnicowy KP 3 w Radomiu. Informację o autcie przekazał dyżurnemu. Trafiła ona też do policjantów z „drogówki”, którzy dojeżdżali do osiedla Ustronie. Funkcjonariusze WRD podjęli pościg za pojazdem. Zatrzymali ciężarówkę, a mężczyzna był kompletnie zaskoczony takim obrotem sprawy i wpadką w zaledwie kilka minut po kradzieży. Nie stawiał oporu. 27-letni mężczyzna został zatrzymany.

Policjanci odzyskali cały skradziony sprzęt, który wraz z samochodem wrócił do właściciela. Wartość samochodu oraz znajdującego się na nim towaru to kwota prawie stu tysięcy złotych. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi KP 3 w Radomiu.

Mężczyzna najprawdopodobniej będzie musiał się tłumaczyć z kradzieży z włamaniem oraz z nielegalnego posiadania broni gazowej, którą policjanci odnaleźli w czasie przeszukania należącego do niego mieszkania. Oba te przestępstwa zagrożone są karą do 10 lat więzienia.

(KWP w Radomiu/js)
 

Powrót na górę strony