Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tarcza Bezpieczeństwa dla Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie

Data publikacji 15.11.2010

Za innowacyjne działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa na drogach Warmii i Mazur nagrodę Fundacji Krzysztofa Hołowczyca - Kierowca Bezpieczny otrzymał Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Sławomir Mierzwa. Olsztyńscy policjanci już po raz drugi z rzędu zostali wyróżnieni nagrodą Fundacji.

W sali olsztyńskiego zamku odbyła się uroczysta gala, w czasie której przyznano nagrody Fundacji Krzysztofa Hołowczyca - Kierowca Bezpieczny. Za innowacyjne działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa na drogach Warmii i Mazur wyróżnienie przyznano Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Olsztynie insp. Sławomirowi Mierzwie. W imieniu komendanta nagrodę odebrał jego zastępca nadkom. Roman Kubicki.

Oprócz insp. Sławomira Mierzwy, statuetka Fundacji Kierowca Bezpieczny trafiła także do prof. Ryszarda Góreckiego, senatora RP, za skuteczne działania na rzecz rozbudowy dróg, m.in. krajowej 16. Nagrodę przyznano również Jarosławowi Matłach, staroście szczycieńskiemu, za działania na rzecz rozbudowy dróg i ochronę środowiska naturalnego. Kolejny wyróżniony to wokalista zespołu muzycznego Vader, za ścieżkę dźwiękową do projektu społecznego „Przebacz Mi”. Statuetki otrzymali także dziennikarz Polskiego Radia Olsztyn, Mariusz Bojarowicz, dyrektor Gimnazjum nr 14 w Olsztynie, Alicja Pogorzelska, i Mirosław Seremak, ratownik medyczny.

Tarcze Bezpieczeństwa zostały po raz czwarty wręczone osobom, które angażują się w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa drogowego. Przypomnijmy, że olsztyńscy policjanci już po raz drugi z rzędu zostali wyróżnieni nagrodą Fundacji Krzysztofa Hołowczyca. Funkcjonariusze zapewniają, że w dalszym ciągu konsekwentnie, „jak troskliwi rodzice”, będą promować bezpieczne zachowania na drodze.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony