Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za atak nożem

Data publikacji 15.11.2010

Stołeczni policjanci zatrzymali agresywnego młodego mężczyznę, który w czasie imprezy alkoholowej zaatakował współbiesiadników nożem. 21-latek, zanim został obezwładniony, ranił dwóch mężczyzn. Miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie i trafił do izby wytrzeźwień. Dzisiaj przedstawione zostaną mu zarzuty - uszkodzenia ciała a także usiłowania zgwałcenia. Grozi za to do 12 lat więzienia.

Około 19.00 policyjny patrol został wezwany do jednego z mieszkań w Śródmieściu. W czasie imprezy alkoholowej jeden z uczestników wdał się w sprzeczkę z innym mężczyzną bawiącym się w lokalu. W pewnym momencie 21-letni mężczyzna zaatakował nożem uczestnika imprezy. Następnie zaatakował nożem kolejnego mężczyznę i usiłował zgwałcić jedną z dziewczyn biorących udział w imprezie.

Na miejsce wezwano policję. Rannymi zajął się lekarz pogotowia. Zatrzymano 21-letniego Piotra W. Był pijany. Trafił do izby wytrzeźwień. Po sprawdzeniu okazało się, że w przeszłości był już notowany za rozbój i przestępstwa narkotykowe. Dzisiaj zajmie się nim prokurator, który najprawdopodobniej przedstawi mu zarzut uszkodzenia ciała z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz zarzut usiłowania zgwałcenia.

Grozi mu do 12 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

(KSP/js)
 

Powrót na górę strony