Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Realizował fałszywe czeki

Data publikacji 15.11.2010

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali 28-letniego Grzegorza U. Mężczyzna podejrzewany jest o wprowadzenie do obiegu sfałszowanych środków pieniężnych, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci, w ubiegłym tygodniu zatrzymali 28-letniego Grzegorza U. Mieszkaniec Olsztyna, 8 listopada br., w jednej z placówek bankowych, przy ulicy Dąbrowszczaków zrealizował 5 czeków, każdy wystawiony był na kwotę 500 euro. Następnego dnia wrócił do tego samego banku i chciał zrealizować kolejnych 5 czeków po 500 euro. Pracownicy instytucji finansowej, podejrzewając, że czeki mogą być fałszywe poinformowali o zdarzeniu policjantów.

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą wstępnie stwierdzili, że środki płatnicze budzą wątpliwości co do autentyczności zabezpieczeń, takich jak znaki wodne i hologramy, dlatego też czeki zostały przez policjantów zabezpieczone i zostaną przekazane do ekspertyzy. 28-latek został zatrzymany. Za wprowadzenie do obiegu sfałszowanych środków pieniężnych, Grzegorz U. najbliższe 10-lat może spędzić w więzieniu.

(KWP Olsztyn / mag)

Powrót na górę strony