Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 51-latka podejrzanego o zgwałcenie

Data publikacji 17.11.2010

Policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymali 51-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o zgwałcenie, do którego doszło w 2008 roku. Mężczyznę tymczasowo aresztowano na 3 miesiące, grozi mu kara do 12 lat więzienia.

W poniedziałek policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Gorzowie Wlkp. oraz KWP w Gorzowie Wlkp. zatrzymali 51-letniego mężczyznę podejrzanego o zgwałcenie. Zatrzymano go 15 listopada br. we wczesnych godzinach rannych w jednej z podgorzowskich miejscowości. 51–latek był całkowicie zaskoczony.

Do zgwałcenia doszło w sierpniu 2008 r. w Kostrzynie n/O. Ofiarą była jedna z mieszkanek tej miejscowości.

Początkowo postępowanie w tej sprawie zostało umorzona z uwagi na niewykrycie sprawcy. Przez cały czas jednak policjanci z Gorzowa oraz woj. zachodniopomorskiego pracowali nad tą sprawą. Ich wysiłek doprowadził do ustalenia sprawcy zgwałcenia.

Wczoraj Edward W. usłyszał zarzut zgwałcenia, a w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu. Sąd Rejonowy w Słubicach zastosował wobec niego 3 miesięczny tymczasowy areszt.

Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Sprawa prowadzona jest przez Prokuraturę Rejonową w Gorzowie Wlkp.

Jeśli chodzi o skuteczność lubuskiej Policji przy tego typu przestępczości, to w ciągu ostatnich kilku lat wynosiła ona ok. 90%. Przez cały czas pracujemy nad sprawami nierozwiązanymi, a zatrzymanie sprawców tych przestępstw, często pozostaje tylko kwestią czasu.

(KWP w Gorzowie Wlkp./js)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja