Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Diler zatrzymany podczas przepustki

Data publikacji 22.11.2010

Policjanci z Bytomia, Katowic i Krakowa zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o handel narkotykami. Jeden z podejrzanych odbywa karę pozbawienia wolności w zakładzie karnym, a wychodząc na przepustki, handlował środkami odurzającymi. Cała trójka została zaskoczona przez kryminalnych w trakcie narkotykowej transakcji. Wszyscy mogą trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Policjanci z Bytomia, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, obserwowali od około roku 36-letniego mężczyznę osadzonego w jednym ze śląskich zakładów karnych. Dzięki przepustkom otrzymywanym za dobre sprawowanie, krakowianin kilkukrotnie opuszczał więzienne mury. Będąc za bramą zakładu karnego, popełniał kolejne przestępstwa. Z kolejnej przepustki mężczyzna skorzystał w miniony piątek. Nie wiedział jednak, że na wolności jest „pilnowany” przez policjantów. Okazało się, że również i tym razem chciał załatwić swoje narkotykowe interesy.

Policjanci zatrzymali mężczyznę oraz jego dwóch kontrahentów w wieku 26 i 27 lat. Wszyscy zostali ujęci w centrum Krakowa, gdzie zostali zaskoczeni przez kryminalnych w chwili dokonywania transakcji. Przy zatrzymanych znaleziono znaczną ilość marihuany, amfetaminy i tabletek ekstazy o czarnorynkowej wartości około 20 tys. złotych, a także gotówkę, wagi elektroniczne oraz przyrządy do przygotowywania i zażywania narkotyków.

Jak ustalili śledczy, mężczyźni swój przestępczy proceder prowadzili na terenie województw śląskiego oraz małopolskiego. W trakcie swojej przestępczej działalności mogli wprowadzić do obrotu narkotyki o czarnorynkowej wartości około 150 tys. złotych. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyznom zarzuty handlu znacznymi ilościami środków odurzających. Dzisiaj o ich dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd. Za handel narkotykami grozi im nawet do 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach/js)
 

Powrót na górę strony