Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Internetowa oszustka

Data publikacji 22.11.2010

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z mazowieckiej komendy zatrzymali kobietę, której zarzuca się popełnienie, za pośrednictwem Internetu, szeregu oszustw. Kobieta oferowała na jednym z portali aukcyjnych kosmetyki do sprzedaży, ale nigdy nie wysyłała klientom zakupionego towaru.

Zatrzymanie 26-letniej mieszkanki Radomia Moniki P. było możliwe dzięki pracy operacyjnej-dochodzeniowej policjantów i współpracy z działem portalu Allegro.pl, za pośrednictwem którego dochodziło do naruszeń prawa. Wstępnie ustalono, że kobieta działała od marca do maja bieżącego roku.

Oszustka przez domowy komputer, dysponując kontem użytkownika, opublikowała setki ofert sprzedaży kosmetyków jednej z najbardziej znanych marek. Z jej ofert skorzystało ponad 200 osób. Niestety nigdy nie otrzymały one zakupionego towaru pomimo dokonanych wpłat na wskazane i specjalnie w tym celu założone przez podejrzaną konto bankowe. Szacuje się, że w taki sposób oszukani stracili łącznie kilka tysięcy złotych.

Policjanci, zbierając materiał dowodowy, ustalili także, że Monika P. przejęła w sposób nieuprawniony konto na Allegro, z którego wystawiała pozytywne komentarze, aby uwiarygodnić siebie jako dobrego sprzedawcę.

Tuż po zatrzymaniu kobiety funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt komputerowy oraz dokumentację, która będzie stanowiła dowód w sprawie.

Monika P. usłyszała dotąd 50 zarzutów oszustwa. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego policyjnego dozoru.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony