Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Artyści dla Policji

Data publikacji 22.11.2010

"Artyści dla Policji" – to tytuł międzynarodowej wystawy, której wernisaż odbył się w sobotę w Muzeum Niepodległości w Warszawie. Jej założeniem jest prezentacja oraz aukcja dzieł sztuki ofiarowanych przez polskich i zagranicznych artystów. Dochód z licytacji zasili konto Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom Po Poległych Policjantach.

Na wystawie swoje prace zaprezentowało 62 artystów z kraju i z zagranicy. Warto podkreślić, że wszyscy przekazali swoje dzieła na cele charytatywne. Goście, którzy bardzo licznie przybyli na otwarcie wystawy, zgromadzili się początkowo w foyer. Wszystkich zgromadzonych przywitał insp. Grzegorz Jach. Zagrał również kwintet z Orkiestry Reprezentacyjnej Policji z Komendy Stołecznej.

Komisarz wystawy, Pani Joanna Grad, witając gości opowiedziała, co będzie można zobaczyć na wystawie. "Przeważająca część prac to kompozycje malarskie i graficzne. Poza dziełami wykonanymi w technice olejnej i akwarelowej, eksponowane są również dzieła z zakresu fotografii artystycznej, grafiki komputerowej, kompozycje rzeźbiarskie, a nawet fresk” - mówiła. Podkreśliła również, że wszystkie te prace zostały przekazane w darze, z dobroci serca. Komisarz wystawy zaprosiła również na licytację pamiątek przekazanych przez polskich artystów, sportowców i publicystów. „Liczymy, że będą mieli Państwo otwarte serca, ale również otwarte portfele” – zakończyła.

Uroczystego otwarcia wystawy i przecięcia wstęgi dokonał Zastępca Komendanta Głównego Policji, nadinsp. Andrzej Trela i Dyrektor Muzeum Niepodległości dr Tadeusz Skoczek.

Zgodnie z zapowiedziami, o godzinie 17. rozpoczęła się licytacja darów serca, którą poprowadził Marek Włodarczyk, aktor znany m. in. z serialu „Kryminalni”. Podczas aukcji można było nabyć np. koszulkę sygnowaną podpisami Jerzego Engela, Grzegorza Laty i Władysława Żmudy, rysunek Krzysztofa Hołowczyca czy płytę sygnowaną podpisem Marka Niedźwieckiego. Najbardziej zacięta walka toczyła się o rękawice bokserskie z autografem Dariusza Michalczewskiego, które ostatecznie sprzedano za 450 zł. Dochód z licytacji zasili konto fundacji, która wspiera wdowy i sieroty po poległych policjantach.

źródło: ISP

Galeria prac

Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach

Powrót na górę strony