Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzej bracia zatrzymani za napad

Data publikacji 22.11.2010

Policjanci z Koszalina zatrzymali trzech mężczyzn – braci, którzy są podejrzani o brutalny napad. Kilka dni wcześniej zamaskowani mężczyźni wtargnęli do jednego z domów, sterroryzowali i okradli jego mieszkańca, a następnie uciekli z posesji autem pokrzywdzonego. Bracia zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Policjantów powiadomił pokrzywdzony mieszkaniec jednej z nadmorskiej miejscowości. Relacjonował, że wieczorem, po tym jak usłyszał pukanie, otworzył drzwi swojego domu i w tym właśnie momencie do jego mieszkania wtargnęło trzech zamaskowanych mężczyzn. Skrępowali go i przewrócili na łóżko. Sprawcy zabrali ze sobą sprzęt elektroniczny, pieniądze oraz dokumenty. Skradzione przedmioty zapakowali do samochodu pokrzywdzonego, którym odjechali. Właściciel wycenił straty na ponad 24 tys. złotych.

Sprawą natychmiast zajęli się koszalińscy policjanci, którzy krok po kroku zaczęli ustalanie odpowiedzialnych za ten brutalny napad. W pierwszej kolejności w lesie odnaleźli porzucony przez sprawców samochód.

W trakcie pracy operacyjnej funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu II Policji w Koszalinie ustalili, że za rozbój odpowiedzialnych jest trzech braci, mieszkańców gminy Będzino. Mężczyźni zostali zatrzymani. Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że najstarszy z nich był już wcześniej notowany, ponadto odpowiedzialny jest za inne przestępstwa przeciwko mieniu.

Kryminalni odzyskali skradzione przedmioty i przekazali je pokrzywdzonemu.

Mężczyznom za popełnione przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Koszaliński sąd zdecydował o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu wobec zatrzymanych.

(KWP w Szczecinie/js)
 

Powrót na górę strony