Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki w plecaku

Data publikacji 22.11.2010

Policjanci z Komisariatu Policji w Solcu-Zdroju zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który w plecaku miał ponad 500 gramów marihuany. Sprawa ma charakter rozwojowy, a śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenie doszło wczoraj wieczorem. Uwagę stróżów prawa patrolujących gminę Nowy Korczyn zwrócił osobowy fiat. Auto stało zaparkowane na bocznej drodze w mało uczęszczanym miejscu. W samochodzie przebywały cztery osoby, trzech mężczyzn w wieku 19 - 25 lat oraz 20-letnia kobieta. Podczas kontroli osoby przebywające we wnętrzu pojazdu zachowywały się nerwowo, co wzbudziło podejrzenia policjantów. Funkcjonariusze w plecaku należącym do 20-latka znaleźli worek foliowy z zawartością ok. 570 g suszu roślinnego. Wstępnie przeprowadzone badania, pozwoliły określić zabezpieczoną substancję jako marihuanę. 20-latek dzisiaj będzie składał wyjaśnienia.

Sprawa ma charakter rozwojowy, a śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Jeżeli okaże się, że zabezpieczony susz to narkotyki, to zatrzymanemu mężczyźnie może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

(KWP Kielce / mag)

Powrót na górę strony