Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

1,5 mln złotych wróciło do właściciela

Data publikacji 23.11.2010

Policjanci z KSP zatrzymali oszusta, który próbował wyłudzić 1,5 mln złotych z konta pewnego klienta. Podając się w banku za właściciela lokat, zlecił ich likwidację i przelanie pieniędzy na założony na podstawie fałszywych dokumentów rachunek w innym banku. Wpadł, gdy przyszedł zrealizować wypłatę. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Stołeczni policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wpadli na trop oszusta bankowego. Mężczyzna został zatrzymany, gdy próbował wypłacić w jednym z banków skradzione wcześniej pieniądze.

Jerzy P. (57 l.) swój przestępczy plan zaczął wprowadzać w życie dwa tygodnie temu. Wtedy to udał się do jednej z placówek bankowych, gdzie na podstawie sfałszowanego dowodu osobistego swojej przyszłej ofiary otworzył rachunek bankowy.

Kilka dni później poszedł do banku, w którym prawowity właściciel posiadał konto. Tam na podstawie fałszywego dowodu osobistego zerwał założone przez niego lokaty i zlecił przelanie całej kwoty na założony uprzednio w innym banku rachunek.

Następnie Jerzy P. udał się do banku, aby wypłacić wyłudzone przez siebie pieniądze. Wtedy został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty podrobienia dokumentu i oszustwa. Sąd zadecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu 57-latka. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP/js)
 

Powrót na górę strony