Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwaj obywatele Wietnamu zatrzymani za uprawę konopi

Data publikacji 23.11.2010

Praca operacyjna kryminalnych z Pruszkowa zaowocowała zatrzymaniem dwóch obywateli Wietnamu i zlikwidowaniem plantacji konopi indyjskich. Zabezpieczono 300 sadzonek roślin. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli 80 tys. dolarów i blisko 4 tys. złotych. Mężczyznom grozi kara do 3 lat więzienia.

Kryminalni z Pruszkowa otrzymali informację o tym, że jeden z mieszkańców miejscowości Rybie zakłada nielegalne plantacje konopi indyjskich. 40-letni obywatel Wietnamu, jak wynikało z wiedzy policjantów, trudnił się handlem odzieżą w jednym z centrów mody. Tam też mężczyzna został zatrzymany.

U 40-latka policjanci znaleźli polską i zagraniczną walutę - po przeliczeniu okazało się, że miał przy sobie ponad 80 tysięcy dolarów oraz blisko 4 tysiące złotych. Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić skąd ma taką kwotę pieniędzy, stwierdził jednak, że w ciągu kilku godzin może „stworzyć” dokumentację potwierdzającą ich legalność. Pieniądze zostały zabezpieczone na poczet przyszłej kary.

Realizując dalsze informacje operacyjne, funkcjonariusze weszli do wytypowanej posesji w miejscowości Raszyn Rybie, gdzie według wiedzy policjantów mogła znajdować się plantacja konopi indyjskich. Kryminalni zabezpieczyli tam 300 sadzonek konopi i kompletną aparaturę niezbędną do uprawy plantacji. Na miejscu zatrzymano 32-letniego obywatela Wietnamu.

Mężczyznom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KSP, mw)

Powrót na górę strony