Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za narkotyki

Data publikacji 23.11.2010

Ponad kilogram marihuany, blisko kilogram amfetaminy i prawie 1,5 tys. tabletek ekstazy ujawnili policjanci z Przemyśla. Mężczyznę, u którego w mieszkaniu znaleziono narkotyki, sąd tymczasowo aresztował na 3 miesiące. W tym roku przemyscy funkcjonariusze ujawnili ponad 200 przestępstw przeciwko przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Sprawa zrealizowana w ubiegłym tygodniu przez przemyskich policjantów zakończyła się sporym sukcesem. W zainteresowaniu policjantów znalazł się mieszkaniec Przemyśla związany z narkotykowym biznesem. W trakcie przeszukania w jego domu znaleziono ponad kilogram marihuany i blisko kilogram amfetaminy. W pomieszczeniach ujawniono także prawie 1500 tabletek ekstazy. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonych narkotyków to około 70 tys. złotych. Obrót tymi środkami to nie jedyne zajęcie podejrzanego. Policjanci w jego mieszkaniu zabezpieczyli także 1900 paczek nielegalnych papierosów. Mężczyzna na wniosek Prokuratury Rejonowej w Przemyślu został przez sąd aresztowany na najbliższe 3 miesiące.

Zjawisko narkomani to poważny problem społeczny stąd duże zaangażowanie policjantów nie tylko w działalność profilaktyczną, ale także ujawnianie i ściganie sprawców przestępstw związanych z handlem narkotykami. Zabronione jest nie tylko wytwarzanie, sprzedaż czy przemyt substancji psychoaktywnych. Przestępstwem jest także udzielanie czy choćby samo posiadanie narkotyków.

Przemyska komenda znajduje się czołówce wśród podkarpackich jednostek jeśli chodzi o walkę z tego typu przestępczością. To zasługa nie tylko funkcjonariuszy pionu kryminalnego. Zdarza się, że sprawcami przestępstw narkotykowych są osoby w wieku poniżej 17 lat. Dlatego do tej statystyki dołączają swoje sukcesy policjanci z zespołu ds. nieletnich. W tym roku przemyscy funkcjonariusze ujawnili ponad 200 przestępstw przeciwko przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zarzuty popełnienia przestępstwa usłyszało już 71 osób. Najwięcej, bo aż w 82 przypadkach przestępstwo polegało na udzielaniu środków psychoaktywnych, kolejnych 74 polegało na udzielaniu tych środków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Policjanci wykryli 18 przypadków wprowadzania narkotyków do obrotu. Natomiast w rejonie przejścia granicznego w Medyce ujawniono próbę przemytu tych substancji.

(KWP w Rzeszowie/js)

Powrót na górę strony