Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podpalali skradzione samochody

Data publikacji 23.11.2010

Działania gdańskich policjantów doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzieże fiatów cinquecento w Gdańsku. Samochody rozbierali na części,a następnie podpalali, żeby zatrzeć ślady. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z Gdańska zwalczający przestępczość samochodową zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o kradzieże fiatów cinquecento. Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawcy ukradli w Gdańsku co najmniej 4 auta. 29-latek i jego 26-letni kompan rozkładali skradzione auta na części, po czym podpalali je, żeby zatrzeć za sobą ślady. Zdemontowane koła, radioodtwarzacze i akumulatory sprzedawali.

29- i 26-latek trafił do policyjnego aresztu. W ręce kryminalnych trafił również 17-latek, który został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy. Wszyscy zatrzymani mężczyźni byli już wcześniej karani.

Z zebranych materiałów wynika, że sprawcy tylko od lipca do sierpnia br. ukradli cztery samochody o łącznej wartości ok. 12 tys. zł. Sprawa ma charakter rozwojowy, trwa sprawdzanie skali tego przestępczego procederu.

Teraz zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

(KWP w Gdańsku/js)

Powrót na górę strony