Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Kolekcjonował” broń i amunicję

Data publikacji 24.11.2010

Do policyjnego aresztu trafił 56-letni właściciel pokaźnego arsenału broni i amunicji strzeleckiej, na który natknęli się świdniccy policjanci podczas przeszukania jego posesji na terenie gm. Piaski. Zabezpieczono m.in. blisko 230 pocisków artyleryjskich, ponad 80 zapalników, minę przeciwpiechotną oraz granaty. Zatrzymanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed południem świdniccy policjanci weszli na jedną z posesji w gm. Piaski. Z operacyjnych ustaleń kryminalnych wynikało, że 56-letni mężczyzna może przechowywać na terenie swojego gospodarstwa broń oraz amunicję. W przeszukaniu posesji brał udział także przewodnik wraz z psem przeszkolonym do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych.

W trakcie przeszukiwania pomieszczeń gospodarczych policjanci trafili na pokaźny arsenał broni i amunicji. Zabezpieczono m.in. blisko 230 pocisków artyleryjskich, granat obronny F-1, granat moździerzowy, minę przeciwpiechotną oraz blisko 90 zapalników artyleryjskich. Funkcjonariusze znaleźli także dwie lufy karabinowe, karabin z zamkiem, pistolet damski oraz proch strzelniczy.

Arsenał został zabezpieczony przez patrol rozminowania jednostki wojskowej. Elementy broni zostały zabezpieczone przez policjantów.

56-letni Edmund F. został zatrzymany do dyspozycji prokuratora. Mężczyzna tłumaczył śledczym, że zbierał pociski w celach kolekcjonerskich. Większość zabezpieczonych i zneutralizowanych przez saperów ładunków wybuchowych odnalazł przeszukując okoliczne pola.

56-letniemu mieszkańcowi gm. Piaski grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony