Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant wicemistrzem świata w kulturystyce klasycznej

Data publikacji 24.11.2010

Wicemistrzem świata w kulturystyce klasycznej na odbywających się w Budapeszcie mistrzostwach został aspirant Jerzy Pisulski, dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Obecny wicemistrz świata w kulturystyce klasycznej asp. Jerzy Pisulski ma 39 lat. Służbę w Policji pełni od 15 lat. Jest dzielnicowym w Komendzie Powiatowej Policji w Jaworze. Kulturystykę uprawia od 1989 roku. Jego pierwszym sukcesem było zdobycie w 1991 roku, w Tomaszowie Mazowieckim, mistrzostwa Polski juniorów w kulturystyce. Później zdobywał również tytuł mistrza Polski MSWiA w zawodach w wyciskaniu sztangi leżąc, rozgrywanych w Szczytnie. W 2008 roku został mistrzem Polski w kulturystyce klasycznej, a także w kategorii open i w tym samym roku zdobył tytuł mistrza Europy. W 2009 roku przez Europejską Federację Kulturystyki i Trójboju Siłowego został uznany za najlepszego kulturystę klasycznego wygrywając ranking IFBB - imprez sportowych rozgrywanych w 2008 roku.

Na zakończonych w mistrzostwach świata w kulturystyce klasycznej w Budapeszcie w dniach 19 - 21 listopada 2010 roku Jerzy Pisulski odniósł największy swój sukces sportowy i został wicemistrzem świata. Wcześniej zajmował dwukrotnie w latach 2008 i 2009 5 miejsce na mistrzostwach świata w Kaliningradzie i Madrycie.

Srebrny medal Pisulskiego to jedyny medal jaki przywieźli z tych mistrzostw polscy zawodnicy.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony