Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł poszukiwany ENA i 18 innymi podstawami prawnymi

Data publikacji 24.11.2010

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego wołomińskiej komendy i stołecznego wydziału wywiadowczo – patrolowego w Zielonce zatrzymali poszukiwanego 42-letniego mężczyznę, za którym wydano Europejski Nakaz Aresztowania. Zatrzymany był również poszukiwany 18 innymi podstawami prawnymi, w tym listami gończymi, nakazami aresztowania za oszustwa finansowe, jakich dopuścił się na terenie województwa mazowieckiego i podlaskiego. Dariusz J. już został przewieziony do najbliższego zakładu karnego.

Kryminalni wołomińskiej komendy prowadzący sprawy poszukiwawcze, uzyskali informację operacyjną o 42-letnim mężczyźnie poszukiwanym Europejskim Nakazem Aresztowania. Z materiałów, jakie posiadali funkcjonariusze, wynikało dodatkowo, że jest on poszukiwany jeszcze 18 innymi podstawami prawnymi, w tym l0 listami gończymi, 2 nakazami aresztowania i wezwaniami do ustalenia miejsca pobytu. Prawie wszystkie związane były z oszustwami finansowymi, jakich dopuścił się mężczyzna na terenie województwa mazowieckiego i podlaskiego.

Policjanci zebrali wszelkie informacje dotyczące miejsca pobytu poszukiwanego Dariusza J. Ustalenia wskazywały, że 42-latek może przebywać w Zielonce w jednym z biur rachunkowych. Niezwłocznie do działań przystąpili kryminalni wspierani przez funkcjonariuszy stołecznego wydziału wywiadowczo - patrolowego. Sprawdzenie biura potwierdziło przypuszczenia policjantów. 42-letni Dariusz J. został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

Funkcjonariusze, zgodnie z postanowieniem sądu okręgowego w Warszawie, przewieźli już mężczyznę do najbliższego aresztu śledczego.

(KSP / mw)
 

Powrót na górę strony